O akcji

Mosty łączą dwa brzegi, tak jak relacje łączą ludzi. Bez nich trudno byłoby pokonywać przeszkody. Choroba nowotworowa sprawia, że relacje rodzinne mogą się zmieniać. To czas szczególnie trudny dla pacjenta i dla jego rodziny. To również czas rozłąki z bliskimi i lęku o przyszłość. Jednocześnie towarzyszenie członków rodziny w chorobie, ich bliskość jest ogromną pomocą. Chory podejmuje walkę nie tylko ze względu na siebie, ale także dla najbliższych, szczególnie dla dzieci, bo chce patrzeć jak rosną, jak się rozwijają. Choroba często powoduje zmianę systemu wartości, na pierwszy plan wysuwają się rodzina i zdrowie.

Stąd pomysł unikatowych wyjazdów wzmacniających więzi rodzinne inicjowanych przez Fundację Urszuli Smok "Podaruj Życie", na które zapraszamy nie tylko osoby po chorobie, ale także ich najbliższych. Chcemy, by w świecie bez codziennych trosk (badań i wizyt lekarskich, czy też gotowania obiadu, sprzątania, prasowania) mogli cieszyć się z bycia razem. Chcemy ich wspierać i dopingować, żeby mieli siłę pomóc sobie i innym. Żeby chcieli dzielić się swoimi przejściami i pokazywać, że się da!

Karpacz

 

Wyjazdy integracyjne są bardzo ważne, ponieważ pacjent potrzebuje wrócić do życia sprzed choroby. Chce nacieszyć się rodziną po często długim czasie rozstania. Dodatkowo bliscy dają poczucie bezpieczeństwa i stałości. Dzięki nim osoba po chorobie może czerpać siły do dalszej walki o zdrowie

tłumaczy Iwona Pieniążek, psycholog Katedry i Kliniki Hematologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie

 

gosia 

Pamiętam wycieczkę do Parku Miniatur i Dinozaurów. Byłam taka szczęśliwa, że mogę razem z córką wyjść z domu i pobyć z innymi osobami. Deszcz, wiatr i zimno nie były ważne. W tym dniu zapomniałam, że jestem chora. To było niesamowite uczucie.

Fundacja Podaruj Życie
Fundacja Podaruj Życie